Tatil Sepeti  

tatil yok

0 € Kargolama
0 € Toplam

Rezerve Et

Advertising

Kayıt Ol Kazan

UKRAYNA resmi büyüt

UKRAYNA

Harkov – Poltova (1) – Kiev (1) – Uman – Odessa (2)

Vinnitsa – Karpatlar (1) – Lviv (2)

*** Harkov sabah gidiş / Lviv akşam dönüş ***

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
VİZESİZ
 08, 22 Temmuz & 05, 19 Ağustos &

02, 16, 30 Eylül & 14 Ekim 2018… 7 Gece
YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR ! 

Detaylar

Euro


Oda sayısını kişi sayısı, otel ve tarihleri kontrol ederek giriniz.
Örn1: Eğer 4 kişilik bir tatil planlıyorsanız lütfen kişi sayısından 2 yetişkini seçerek oda sayısını 2 yapınız.
Örn2: Eğer 3 kişilik bir tatil planlıyorsanız ve ayrı odada bir kişi için önce 2 yetişkini seçip satın al butonuna basınız, sonra 1 Yetişkin - tek Oda seçerek bir daha satın al butonuna basınız.
Eğer tatile grup şeklinde gitmek isterseniz lütfen telefonlarımızdan bizimle irtibat kurunuz.

Satın alacağınız tatil programı, müşteri hizmetlerimizden bir kişi sizinle irtibat kurmadan onaylanmayacak ve hiç bir zorunluluk olmayacaktır.

369 €

Satışta Satışta!

01.Gün İSTANBUL – HARKOV – POLTOVA

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 04.00’de hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk havayollarının TK1473 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00`de Harkov’a hareket. Yerel saat ile 09:00`te Harkov’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramic Harkov turu. Forest Park/Glory Memorial Anıtı, Shevchenko Monument (Anıtı), Uspensky Cathedral (Harkov’un En YuksekBinasi 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Harkov’un en eskiyapısı 1689), Avrupa’nın 7. en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Poltova’ya hareket Demirbaş Şarl (İsveçkralı 12. Charles) ve Çar Deli Petro (1. Petro) arasında geçen, sonuçları bakımından Osmanlı İmparatorluğu’nu da ilgilendiren Poltova savaşının gerçekleştiği bölge olan Poltova’da panoramic şehir turunun ardından otelimize transfer.

 

02.Gün POLTOVA –  KİEV – (DİNYEPER TEKNE TURU & AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Kiev’e varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Kiev turumuzda, Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapıile Ayasofya meydanını gördükten sonar dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi ve, Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek “Dinyepertekneturu & Akşamyemeği” (55 Euro) Akşamüstü Kiev’I ikiye bölen Dinyeper nehri üzerinde yapacağımız tekne gezimizin ardından geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

 

03.Gün KİEV– ODESSA– (PCERSKA LAVRA &MİKROMİNYATÜR&2.DÜNYA SAVAŞINDA UKRAYNA)

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile “PcerskaLavra & Mikrominyatür & 2. Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu. (45 euro). PcerskaLavra Manastırı. Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hem de Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitiminde Odessa otelimize transfer.

 

04.Gün ODESSA – (KATAKOMB & SHUSTOV KONYAK MÜZESİ)

Kahvaltının ardından panoramik Odessa şehirturu. Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimizle “Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu (55 Euro). Katakomb. 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski soviet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

 

 

 

05.Gün ODESSA – UMAN –  VİNNİTSA-KARPATLAR

Erken kahvaltının ardından Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık iki bin çeşit ağaçla Ukrayna’nın en büyük arboretum’u (bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu) Sofiyivka Parkıve İsrail’I tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman’da yapacağımız panoramic şehir turunun ardından Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özelilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli köşelerinden Vinnitsa. Buradaki panoramic turumuzun ardından karpatlar bölgesinde yeralan otelimize transfer.

 

06.Gün KARPATLAR–  LVİV– (HOTİN & KAMANEÇİ KALELERİ)

Kahvaltının ardından Lviv’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek“Hotin & Kamaneçi kaleleri” turu. (35 Euro). Dinyester nehri kıyısında kurulan Hotin şehrinde yeralan Hotin Kalesi 13. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması, Ekim 1621 tarihinde burada imzalanmıştır. Tur bitimi  Kamenets Podolski şehrine varış ve panoramic şehir turu; Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katıldı ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından Kabul edildi. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız  anıtsal yapı görmek mümkündür. Hristiyan,  Musevive İslam mabedleri, Türkve Ermeni Burcları, ortaçağdönemisokakvemeydanlarileberaberbirçokanıtsalyapıgörülecekyerlerarasındadır.ArdındanIvanoFrankoviskkentinedogrudevamediyoruz, Kuruluşundan 300 yıl sonar ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatların Başkenti olarak bilinen şehir panoramic olarak görülecek olup, Sonrasında Hürrem Sultan’ın doğumyeri Roathyn kasabasına uğruyor ve vereceğimiz fotoğraf molamızı takiben Lviv’egeçiyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer.

 

07.Gün LVİV- (ORTAÇAĞ AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından panoramic Lviv şehir turu . II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazarmeydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Ortaçağ Akşam Yemeği turu (50 Euro). 200 yıldır kesintisiz hizmet veren bir eczane olan eczacılık müzesi, ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv Çikolatalarının yapılışını group tadabileceğimiz Lviv çikolata fabrikası ziyaretimizin ardından yapacağımız ortaçağ sokakları yürüyüşümüzle ulaşacağımız restoranımızda yerel lezzetlerden seçilmiş akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer.

 

08.Gün LVİV – İSTANBUL– (ALTIN NAL ŞATOLARI)

Kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal Şatoları Turu (45 Euro). Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. Yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollari, TK444 sefer ucusu ile saat 22:10`da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:10’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

3* & 4* Oteller (Şehir İçi)

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

14 Ekim 2018

369 Euro

190 Euro

359 Euro

150 Euro

08, 22 Temmuz &

05 Ağustos & 02 Eylül 2018

429 Euro

210 Euro

409 Euro

150 Euro

16, 30 Eylül 2018

449 Euro

190 Euro

439 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

599 Euro

210 Euro

579 Euro

 150 Euro

 

 

 

 

 

 

3*& 4* Oteller (Şehir İçi)
Ankara’dan Ankara’ya / İzmir’den İzmir’e

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

14 Ekim 2018

469 Euro

190 Euro

459 Euro

150 Euro

08, 22 Temmuz &

05 Ağustos & 02 Eylül 2018

529 Euro

210 Euro

509 Euro

150 Euro

16, 30 Eylül 2018

549 Euro

210 Euro

529 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

699 Euro

210 Euro

669 Euro

150 Euro

 

 

3*& 4* Oteller (Şehir İçi)
Kıbrıs’tan / Kıbrıs’a

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

14 Ekim 2018

519 Euro

190 Euro

509 Euro

150 Euro

08, 22 Temmuz &

05 Ağustos & 02 Eylül 2018

579 Euro

210 Euro

559 Euro

150 Euro

16, 30 Eylül 2018

599 Euro

190 Euro

579 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

749 Euro

210 Euro

719 Euro

150 Euro

 

Avantajlı ekstra geziler paketi : 235 euro yerine 190 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Altın Nal Şatoları (45 Euro) + Hotin & Kamaneçi Kalesi (35 Euro) + Katakomb & Shustov Konyak Müzesi (55 Euro)  +  Pcerska Lavra & Mikrominyatür & II Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi (45 Euro) + Dinyeper Tekne Turu & Akşam Yemeği (55 Euro)

 

Avantajlı ekstra geziler B paketi : 135 euro yerine 110 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

  Pcerska Lavra & Mikrominyatür & II Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi (45 Euro)+ Hotin & Kamaneçi Kalesi (35 Euro) + Katakomb & Shustov Konyak Müzesi (55 Euro) 

***Vizesiz*** Yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile Ukrayna’ya Pasaportsuz seyahat imkanı bulunmaktadır.

*** Diğer şehirler için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…

***Karpatlar konaklaması Kamyanets Podilski bölgesinde sunulmaktadır.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

—TürkHava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) –  Harkov(HRK) / Lviv (LWO) –  İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti ikram dahil,
— Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, —Odessa, Kiev, Poltova, Harkov, Lviv, Uman,Vinnitsa ve Karpatlar panoramik şehir turları—Otel vergileri & Turist şehir vergileri,— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, —Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

—İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)  —Ekstra turlar ve kişisel harcamalar. —Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,—Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL —İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

 

ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

 

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Kimse yorum bırakmadı.

Yorumunu yaz

Yorumunu yaz

Belki bunları arıyorsunuz?

Tatil Sepeti  

tatil yok

0 € Kargolama
0 € Toplam

Rezerve Et

Advertising

Kayıt Ol Kazan