Tatil Sepeti  

tatil yok

0 € Kargolama
0 € Toplam

Rezerve Et

Advertising

Kayıt Ol Kazan

Heidi'nin Köyleri resmi büyüt

Heidi'nin Köyleri

Çocukluğunun en naif, en masum, en kaygısız, tasasız anlarını yeniden yaşamak isteyenlerin turudur Heidi'nin Köyleri. O çok sevdiğimiz çizgi film kahramanı Heidi'nin köyünü, evini ve yemyeşil dağını ziyaret etmekle kalmayacağız. Her biri ayrı bir doğa harikası destinasyonlarımızda tadı damağınızda kalacak benzersiz bir deneyim yaşamaya hazır olun. 

Detaylar

Euro


Oda sayısını kişi sayısı, otel ve tarihleri kontrol ederek giriniz.
Örn1: Eğer 4 kişilik bir tatil planlıyorsanız lütfen kişi sayısından 2 yetişkini seçerek oda sayısını 2 yapınız.
Örn2: Eğer 3 kişilik bir tatil planlıyorsanız ve ayrı odada bir kişi için önce 2 yetişkini seçip satın al butonuna basınız, sonra 1 Yetişkin - tek Oda seçerek bir daha satın al butonuna basınız.
Eğer tatile grup şeklinde gitmek isterseniz lütfen telefonlarımızdan bizimle irtibat kurunuz.

Satın alacağınız tatil programı, müşteri hizmetlerimizden bir kişi sizinle irtibat kurmadan onaylanmayacak ve hiç bir zorunluluk olmayacaktır.

1 696 €

Satışta Satışta!

Eşsiz Deneyimler
- 5 ülke, 8 şehir gezmeye hazır mısınız? Gezimiz esnasında göreceğiniz ülkeler Fransa, Almanya, Avusturya, İsviçre ve Liechtenstein. Göreceğiniz şehir ise Colmar, Würzburg, Bregenz, St. Moritz, Davos, Rothenburg, Vaduz ve Zürich.
- Bregenz'de teleferik turu esnasında Bregenz gölü etrafına dizilmiş olan 3 ülkeyi kuş bakışı görmeniz mümkün olacak.
- 12.YY'dan kalma, yılda 500.000 kişi tarafından ziyaret edilen ve benzersiz bir manzara sunan Haut Koningsburg Şato'su gezinizin en önemli uğrak noktalarından biri.

Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul - Basel - Colmar
 
Gezimizin ilk günü, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm Deski önünde rehberimizle buluşma ile başlıyor. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın sabah uçuşu ile Basel'e hareket ediyoruz. Basel'e varışımızın ardından Colmar'a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası gezimizin ilk durağı Colmara varıyoruz. Rengârenk çiçeklerle bezeli, özenerek tasarlanmış evleri, sokakları; sonsuz gibi görünen o üzüm bağları arasında uzanan yolları ve lezzetli yerel şarapları ile ünlü bir şehir. Varışın ardından yapacağımız geziye, birçoğumuzun hafızasına kazınmış bir fotoğraf karesi ile başlayacağız. Nehir kenarına bir süs gibi dizilmiş rengârenk evleri ileKüçük Venedikolarak bilinen bu yerin, bu kadar az tanınmış, bu güzel kente ait olması, görenleri şaşırtıyor. Ardından farklı yüz ifadeleri ile dekore edilmiş, 1609 yılında yapılmışMason Des Tetes, St. Martin Katedralini görüyor ve şehir merkezine doğru yürüyoruz. Dikkatimizi çeken birçok ev arasında şehrin sembolü olan Pfister in evinin bulunduğu kasaba meydanında mola veriyoruz. Ardından otele transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün  Colmar - Haut Koningsburg Şatosu - Kintzheim (Şarap Tadımı) Riquewihr - Colmar
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası keyifli bir gezi bizleri bekliyor. Dünyaca ünlü şarap bölgesinde ilk durağımız 9. yüzyılda inşasına başlanmış Haut-Koningsburg Şatosu. Fransızların efsanevi Kralı Charlemagnele anılan bu şato bütün Alsace bölgesine kuş bakışı bir noktada yer almaktadır. Bu büyüleyici şato gezimizden sonra bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarapları tadacağımız tipik bir Fransız evine hareket ediyoruz. Bir üzümün, dalından koparıldıktan sonraki sürecin anlatıldığı tanıtım sonrası, çeşitli şarapları tadıyoruz ve dilerseniz damak tadınıza en uygun şaraplardan alma şansına sahip oluyorsunuz. Şarap tadımı sonrası, Alsace bölgesinin en güzel köylerinden biri olan Riquewihre doğru hareket ediyoruz. 1. Dünya Savaşı nda Almanlar ve Fransızlar arasında bir türlü paylaşılamayan bu kasabanın daracık sokaklarında dolaşacağız. Cıvıl cıvıl sokaklarda, sokak satıcılarından hediyelik eşya alabilir, yöreye mahsus tatlardan tadabilirsiniz. Alsace bölgesinin en güzel noktalarını gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz.
 
3. Gün  Colmar - Würzburg - Rothenburg
 
Kahvaltı sonrası Würzburg'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde yine birbirinden güzel manzaralar sizlere eşlik edecek. Nehir kenarında tepelik bir alana kurulu şehir, Almanya'nın en büyük ve Roma İmparatorluğuna dayanan en eski şarap bölgelerinin ortasında yer alır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Würzburgda, Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankisches Müzesi, 1719 da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenzplatz, Katedral panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Bu romantik şehirde alış veriş yapabilir, keyifli ve romantik bir geziye çıkabilirsiniz. Turumuzun ardından Rothenburg'a transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün  Rothenburg - Heidelberg- Rothenburg
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Almanya´nın en eski şehirlerinden biri olan romantik Heidelberg'i keşfetmek için yola çıkıyoruz. Tarih kokan Almanya'nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve eski köprüyü panoramik geziyoruz. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanyanın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse), bu caddeye sıralanmış cafeler, cafelerde oturan öğrenciler, bey ve hanımzadeler de kesinlikle görülmeye değer bir tablo oluşturuyor. Eski şehiri (Altstadt), Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Gezimiz sonrasında serbest zaman. Turun ardından Rothenburg'a transferimiz gercekleşiyor. Geceleme Rothenburg'daki otelimizde.
 
5. Gün  Rothenburg - Bregenz
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Japonlar tarafından dünyada en çok ziyaret edilen şehir unvanına sahip, Romantik Yolun en güzel duraklarından biri olan Rothenburg'u keşfediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu küçük şehrin masalsı mimarisi sizi esir alacak. Varışımız ile birlikte Marktplatz, St. Jacob Kilisesi ve Eski Belediye Binası panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Her şehirden anı olarak magnet alınır ama Rothenburgta almanızı önerdiğimiz şey; yöreye özgü çikolatalar ile tatlandırılmış ev yapımı kurabiyeler ve keklerdir. Rothenburgdaki gezimizde molamızı meydandaki ortaçağdan kalan evlere açılmış saat kulesi manzaralı kafelerde vereceğiz. Bu molamızda dileyen misafirler meydanda saatin çıkışını izleyebilirler, şehrin etrafını saran tarihi surların üzerinde yürüyüş yapabilir. Gezimiz sonrası Avusturya Almanya ve İsviçre sınırında bulunan ve her yıl üzerine büyük bir set kurularak Konstanz Gölü Tiyatro Festivaline ev sahipliği yapan büyüleyici Bregenz'e doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızla ise otelimize yerleşiyoruz.
 
6. Gün  Bregenz
 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bregenzi geziyoruz. Bu şirin kasabanın merkezindeki Kutsal Yürek Kilisesini, Martin Kulesini ve St. Gallus Kilisesini gezdikten sonra serbest zamanımız olacak. Cennetin yeryüzündeki simgesi diyebileceğimiz Bregenz i kuşbakışı görebileceğimiz teleferik gezimizi, rehberimizin belirlediği saatte buluşarak gerçekleştiriyoruz. Gezimize başlamadan evvel teleferik yolculuğumuzun eşsiz bir deneyim olduğunu hatırlatmak isteriz. Yolculuğunuz esnasında Bregenz gölü etrafına dizilmiş olan 3 ülkeyi kuş bakışı görebileceksiniz. Teleferik ile çıktığımız yüksek noktada, manzara eşliğinde restoranlarda yemeğinizi alabilir, yöresel tatlılardan tadabilir, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz. Gezi sonrası yine teleferik ile merkeze iniş ve otelimize hareket.
 
7. Gün  Bregenz - Liechtenstein (Vaduz) - Maienfeld - Davos - St. Moritz
 
Kahvaltı sonrası 160 km kare yüzölçümüyle dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduzu geziyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Parlemento Binası, Vaduz Kalesi ve Vaduz Meydanı bulunmaktadır. Vaduz gezisi sonrası turumuza, İsviçreli yazar Johanna Spyri tarafından yazılan ve orijinal adı "Heidi, Girl of the Alp" (Alplerin Kızı Heidi) olan ve bu masalsı kahramanın yaşadığı köye doğru, Alp Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde devam ediyoruz. Kışın beyazı yazın yeşili kendine renk edinmiş bu masalsı şehir Maienfelde varışımızda ilk dikkatimizi çeken büyüleyici doğanın, romana tema olmuş yüzyıl önceki doğallığını ve güzelliğini korumasıdır. Maienfeld gezimizin ikinci noktası olan Heidini Evini geziyoruz. Heidihaus olarak bilinen bu yer tipik bir Alp köy evi. Ahşap malzemelerin kullanıldığı bu yerde, Heidinin yaşamına tanık olacak ve geçmişi yeniden yaşayacağız. Dağın eteklerinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından ise Ünlü Alman yazar Thomas Mann tarafından yazılanThe Magic Mountain(Büyülü dağ)ın bulunduğu Davosa doğru yola çıkıyoruz. Dünya Ekonomik Forumuna ev sahipliği yapan; dünyaca ünlü liderlerin bir araya geldiği Davosta yapacağımız şehir gezisinde; St.Lukes İngiliz Kilisesi, Gemeindehaus olarak bilinen ve 1964 yılında yapılan eski evi, şehir merkezi ve parkını geziyoruz. Davos gezisi sonrası Saint Moritz de konaklama yapacağımız otele transferimiz yapılıyor.
 
8. Gün  St. Moritz - Zürih - İstanbul
 
Sabah erken yapacağımız kahvaltı sonrasında, Termal kaplıcaları, sarayı, donmuş göl üzerinde oynanan polosu ve kumarhanesi ile 1864'den beri yüksek sosyetenin çekim merkezi olan St. Moritzi ve St. Moritz Gölü çevresinde geziyoruz. Panoramik olarak gezeceğimiz noktalar arasında Eğik Kule, Chesa Futura bulunmaktadır. Gezimizin ardından İsviçrenin en büyük kenti olan Zürihe doğru yola çıkıyoruz. Zürih kendisi ile aynı adı taşıyan gölün kuzey ucunda, gölü besleyen Limmat Nehrinin iki yakasına kurulmuştur. Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter kilisesi, Opera Binası, 12. YYdan kalma Zürih Katedrali burada panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu, Limmat nehri kıyısında yürüyüş yaparak tamamlıyoruz. Serbest zamanlarında misafirlerimize Odeon Cafe de kahve molası vermelerini tavsiye ederiz. Son olarak, rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın akşam uçuşu ile dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Bu güzel seyahatte bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
Otel İsimleri :
Otel Adı Şehir Kategori Web Adresi
BW GRAND HOTEL BRISTOL COLMAR (ve benzeri otel) COLMAR 4 STAR  
Flairhotel Reichsküchenmeister (ve benzeri otel) ROTHENBURG Boutique  
HOTEL MESSMER (ve benzeri otel) BREGENZ 4 STAR  
HOTEL BERNINA1865 (ve benzeri otel) SAINT MORITZ 4 STAR  
 
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Heidinin Köyleri Turlar Dahil  20/10/18-27/10/18 1696 EUR 1196 EUR 1496 EUR 1196 EUR 0 - 2 : 396 EUR
2 - 12 : 1176 EUR
  Heidinin Köyleri Turlar Dahil  20/11/18-27/11/18 1696 EUR 996 EUR 1296 EUR 996 EUR 0 - 2 : 196 EUR
2 - 12 : 976 EUR

 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Basel/Zürih - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti, 
- Colmar'da 2 gece oda kahvaltı konaklama,
- Rothenburg'da 2 gece oda kahvaltı konaklama,
- Bregenz'de 2 gece oda & kahvaltı konaklama,
- St. Moritz'de 1 gece oda & kahvaltı konaklama,
- Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler,
- Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar,
- Havalimanı ve güvenlik vergisi,
- Türkçe rehberlik hizmeti,
- Zorunlu seyahat sigortası.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

- Vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 120 €), 
- Her türlü kişisel harcamalar, 
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler, 
- Yurtdışı çıkış harcı (15 TL), 
- Öğle ve akşam yemekleri, 
- Şehir Vergileri (Gecelik - kişibaşı 3- 5 €) 
- Müze ve Ören Girişler 
- Rehber ve Şöför bahşişleri (Günlük +/- 5€)

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları 
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

Kimse yorum bırakmadı.

Yorumunu yaz

Yorumunu yaz

Belki bunları arıyorsunuz?

Tatil Sepeti  

tatil yok

0 € Kargolama
0 € Toplam

Rezerve Et

Advertising

Kayıt Ol Kazan